10 najlepszych książek marketingowych dla właścicieli małych firm

Dresówka - cóż to za materiał?


Stylistyka dresowa uszczęśliwia się szeroką sławą . Sporo z nas materia dresowa - czyli dresówka - tworzy powiązania nie jedynie z trenowaniem sportu , ale dodatkowo z zwyczajnym odzieniem . Fragmenty wypracowane z sprężystej dresówki daje się współcześnie zaobserwować ponadto w szatach architektów spośród wybiegów dla modelek .

Czym odróżnia się dresówka ?

Dzianina dresowa jest wygodna w różnych barwach a także krojach , zaś jawność tegoż artykułu może być obfita . Dobrze się ją nosi , ponieważ jest całkiem przyjazna w użyciu i całkowicie przepuszczalna dla powietrza . Jest to odzież zarówno dla małoletnich , jak i dorosłych . Jeśli chodzi o zawartość , zazwyczaj dzianina dresowa ma w sobie bawełnę i dodatek elementów syntetycznych . Spośród jej właściwości znajdują się sprężystość i dobra cyrkulacja . Przez to ubiór z takiego materiału może posłużyć w chłody i cieplejsze tygodnie . Występuje w rozmaitych przedziałach grubości . Mamy dwa zasadnicze rodzaje tego półproduktu : to dzianina dresowa drapana i niedrapana (pętelkowa) . Pozostałe kryteria , pasujące do dresówki, to splot , gramatura i tajniki składu . Dzianina pętelkowa zazwyczaj zawiera elastan lub lycrę . Drapana ma w składzie poliester, któremu zawdzięcza rozciągliwość i to w obie strony - dresy w najlepszym gatunku nie powinny być zdeformowane po kilku użyciach .

Dresówka drapana

Dresówka drapana jest gruba, elastyczna i posiada wysoką gramaturę . Na drugiej stronie posiada typowy , przyjemny w dotyku meszek . Dlatego szyje się z niej wszystko , co pozwala człowiekowi wtulać się w materiał - grube bluzy i spodnie , ale także konfekcję - czapki i szaliki , a nawet podszewki . Surowce tej dzianiny to włókno bawełniane z domieszką elastanu albo poliestru . Zdarzają się też partie bez udziału syntetyków .

Dzianina dresowa pętelkowa

Odwrotnie niż w dresówce drapanej po lewej stronie tego materiału znajdziemy drobne pętelki. Dresówka niedrapana posiada tak samo przytulny charakter , jednocześni będąc niewrażliwą na wszelkie oddziaływania mechaniczne . Nadaje się na wiele części garderoby bluzy, spódnice, spodnie, sukienki, tuniki, czapki, kominy , odzież dla niemowląt oraz dzieci. Jeśli dołączymy do niej trochę elastanu, będzie rozciągliwa . Bez wsparcia syntetyków dzianina pętelkowa jest sztywna i nie rozciąga się . Warto wiedzieć , że przekrój , sprężystość lub sztywność dresówki jest uzależniony od jej zawartości i gramatury .